טוראי

אכטלינגר משה

בן אנטה ואברהם
torch180x250
נפל ביום ט' בניסן תש"ל (15.04.1970)
בן 20 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי אשקלון
האירוע: תאונת דרכים ליד הבסיס
200px Badge of the Israel Defense Forces.new .svg

סיפור חייו

בן אברהם ואנטה. נולד ביום י’ בכסלו תש”י (19.11.1950), בעיר באקו שברומניה. בשנת 1962 עלתה משפחתו ארצה. למד בבית הספר היסודי על שם ארלוזורוב באשקלון, המשיך לימודיו בבית הספר המקצועי “אורט” באשקלון וסיים את לימודיו המקצועיים ב”אורט” בנתניה. בזמן החופש הגדול נטה תמיד לעסוק בעניני ציבור. הוא עסק בספורט והתעודות שהשאיר אחריו מעידות על השתתפותו בכל מיני פעולות ספורטיביות ובהן השתתפות בצעדת הנגב של אשקלון, בשנת תשכ”ו. בשנה שבה פרצה מלחמת ששת הימים למד ב”אורט” באשקלון ואז התנדב לשירות הלאומי המיוחד ועסק בפינוי פצועים. בתום ארבע שנות לימוד ב”אורט” נתניה, קיבל תעודת גמר המקנה לו סיווג מקצועי לפי התקנון הרשמי וזכות להתקבל לטכניון.

בראשית אוגוסט 1969 גויס לצה”ל והתנדב לשרת בסיירת “שקד”. ביום ט’ בניסן תש”ל (15.4.1970) נפל בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות באשקלון.

במכתב תנחומים להוריו כתב מפקד היחידה: “היכרתיו מיומו הראשון ביחידה, כנער שידע מה עומד לפניו. הוא ידע את משמעות התנדבותו אלינו והיה מוכן לכך. הישגיו באימונים הלכו ורבו מיום ליום ובסוף הכשרתו נשלח לאחת הפלוגות המבצעיות, שבה נשאר עד יומו האחרון. – – – הוא התגלה כלוחם בעל יוזמה, אחריות ומרץ, היה שדאי בעל כושר בלתי רגיל ותושייתו ואומץ לבו הבלתי רגילים רק הוסיפו רובד נוסף וייחדו את עמדתו כלוחם וכמפקד בעתיד. משה אהב את היחידה והיה קשור אליה בכל נימי נפשו. אך לצערנו הרב היה זה לזמן קצר בלבד. – – – כי דרכו בחיים תמה עוד בתחילתה”.

וידאו

גלריה

מה אתה מחפש?

הקלידו שאלת חיפוש

החיפוש יתבצע מיד

שלום

אשמח לקבל כל דבר מתקופתכם בסיירת שקד, עזרה ורעיונות נוספים
מוזמנים להעביר

ניר כהן
050-5642288
nirc0407@gmail.com

מלאו את הטופס

ואחזור בהקדם

לתרומה

בנק לאומי
סניף - 709
ע"ש - ארכיון לוחמי סיירת שקד
מס' - 020826/66

בתודה מראש
ניר