סמל ראשון

בושרי עזרא

בן מזל וסעדיה
torch180x250
נפל ביום י' בתשרי תשל"ד (06.10.1973)
בן 21 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי באר שבע
האירוע: התקפת מטוסים במיתלה
200px Badge of the Israel Defense Forces.new .svg

סיפור חייו

עזרא, בן מזל וסעדיה, נולד ביום ט”ו בתשרי תשי”ג (4.10.1952), בבאר שבע. הוא למד בבית-הספר היסודי “אבות” ואחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון המקיף, במגמה ההומניסטית ועמד בהצלחה בבחינות הבגרות. עזרא גדל והתחנך ברוח המסורת היהודית. בביתו רכש את האמונה העזה באלוהי ישראל, אמונה בה דבק גם בהיותו בבית-הספר. הוא היה חבר בתנועת הנוער הדתי “עזרא”. הוא הציב לעצמו כמטרה לסיים את הלימודים בהצלחה ואכן, בביטחון ובאמונה בכוחו וביכולתו, ובזכות יחסו הרציני והבוגר ללימודים היה לתלמיד מצטיין. הוא היה צנוע ונעים הליכות ובזכות תכונות אלה היה מקובל על מוריו. חבריו אהבוהו, שכן היה מוכן לבוא תמיד לעזרת כל אדם שנזקק לסיועו. עזרא עמד במרכזה של פעילות חברתית ענפה. חבריו לספסל הלימודים היו נוהגים להיפגש בביתו, לצורך הכנסת השיעורים או לצורך בילוי בחברה. עזרא היה מקבל את פניהם בשמחה ונוהג בהם הכנסת אורחים לבבית, שכן ידע תמיד להשרות סביבו אווירה של עליזות ושמחה. הוא היה אדם בעל רגשות עזים וחמים וידע להביע אותם בכתיבת שירים יפים ומלאי-רגש. כספורטאי מצטיין, היה חבר קבוע בסגל נבחרת הכדורסל של בית-הספר.

עזרא גויס לצה”ל בתחילת פברואר 1972 והתנדב לשרת בסיירת “שקד”. הוא החליט כי עליו להשקיע בשירותו הצבאי את מלוא יכולתו ולתרום לצה”ל את מיטב כישוריו ואת מרצו הרב. על-כן התנדב לשרת ביחידה קרבית והצטרף לאחת מיחידות הסיור המפוארות של צה”ל. הוא התגבר על קשיי האימונים וסיים בהצלחה קורס צניחה וקורס סיור. במלחמת יום הכיפורים השתתפה יחידתו בקרבות הבלימה נגד המצרים. ביום י’ בתשרי תשל”ד (6.10.1973), נהרג עזרא בהתקפת מטוסי אויב באזור המיתלה. הוא הובא למנוחת עולמים בבית-העלמין בבאר-שבע. השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ושני אחים. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: “עזרא היה חייל שקט ומעט ביישן. אדם נעים הליכות, אשר השרה אווירה נעימה על הסובבים אותו ובזכות זאת היה אהוד על חבריו ועל מפקדיו. בנכם היה חייל צייתן ותמיד מילא את המוטל עליו על הצד הטוב ביותר. עזרא ידע את אשר לפניו והכיר בסכנה אשר בהתנדבותו ליחידה. כמו-כן הכיר בסכנה אשר ביציאה לקרב, אולם יצא ללא היסוס לקראת המציאות, תוך מודעות לחיוניות ההתנדבות וההימצאות בין הטובים שבלוחמים”.

הוריו תרמו לזכרו ספר תורה לבית-הכנסת בבאר-שבע; כן הוקם מועדון לנוער לזכרו, הפועל מטעם אגודת בושרי עזרא ז”ל.

וידאו

גלריה

מה אתה מחפש?

הקלידו שאלת חיפוש

החיפוש יתבצע מיד

שלום

אשמח לקבל כל דבר מתקופתכם בסיירת שקד, עזרה ורעיונות נוספים
מוזמנים להעביר

ניר כהן
050-5642288
nirc0407@gmail.com

מלאו את הטופס

ואחזור בהקדם

לתרומה

בנק לאומי
סניף - 709
ע"ש - ארכיון לוחמי סיירת שקד
מס' - 020826/66

בתודה מראש
ניר