סגן משנה

גביש דן (דני)

בן הגר ואברהם
torch180x250
נפל ביום ל' בשבט תשכ"ט (17.02.1969)
בן 21 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין האזרחי בית קמה
האירוע: בתרגיל אש
200px Badge of the Israel Defense Forces.new .svg

סיפור חייו

בן אברהם והגר. נולד ביום ו’ בשבט תש”ח (17.1.1948) בטבריה. דן למד שנתיים ראשונות בבית הספר היסודי שבקיבוץ נגבה והשתייך לקבוצת הילדים הראשונה של משק בית קמה ושובל. המשיך את לימודיו בבית הספר-היסודי בשובל ובמוסד החינוכי במקום, את לימודיו התיכוניים סיים בבית-הספר “מבואות הנגב” בקיבוץ שובל שהוקם אז בשותפות שני הקיבוצים שובל ובית קמה. בן משק טיפוסי היה, בעל גישה עירנית ובעל חוש ביקורתי לגבי הנעשה במשקו ובעולם כולו. הוא היה חניך “השומר הצעיר”. השתתף בפעילות כשחקן בקבוצת הכדורעף, היה שחיין רשום בהתאחדות לספורט והשתייך לקבוצת “הפועל” בית קמה. תחביבו העיקרי, פרט לפעילות ספורטיבית, היה הצילום, אשר בו עסק ברוב שעות הפנאי שלו. כן אהב לעסוק במכשירים חשמליים, כמו, למשל, ברדיו; הוא היה בונה ומרכיב כלים שונים. רק תקופה קצרה היה בבית, 

בין גמר לימודיו וגיוסו לצה”ל בנובמבר 1966 . הילד החייכני והחביב היה לגבר צעיר, רציני, אחראי בעבודה אבל החיוך לא סר מעל פניו גם בתקופה זו של חייו. כאשר נשאל כיצד הוא מתקדם בקורס היה עונה: “קצת קשה, אבל אפשר לסבול!”. 

דן התנדב לשרת בסיירת “שקד” תחת פיקודו של בנימין (פואד) בן אליעזר. דן נפל בשעת מילוי תפקידו במתקן אימונים בכרם מהר”ל ביום ל’ בשבט תשכ”ט (17.2.1969). לאחר נפלו הועלה לדרגת סג”מ. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות בבית קמה. הקיבוץ הוציא חוברת לזכרו הנושאת את שמו, כמו גם החיל. שמו של דן מונצח בספר שהוציא אביו “סיפור משפחתי”.

וידאו

גלריה

מה אתה מחפש?

הקלידו שאלת חיפוש

החיפוש יתבצע מיד

שלום

אשמח לקבל כל דבר מתקופתכם בסיירת שקד, עזרה ורעיונות נוספים
מוזמנים להעביר

ניר כהן
050-5642288
nirc0407@gmail.com

מלאו את הטופס

ואחזור בהקדם

לתרומה

בנק לאומי
סניף - 709
ע"ש - ארכיון לוחמי סיירת שקד
מס' - 020826/66

בתודה מראש
ניר