טוראי

כהן לירון

בן ורדה ויצחק
torch180x250
נפל ביום כ' בסיון תשמ"ב (11.06.1982)
בן 19 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי קריית שאול
200px Badge of the Israel Defense Forces.new .svg

סיפור חייו

בן ורדה ויצחק, נולד ביום כ”ז באדר תשכ”ג (28.3.1963) ברמת-אביב שבתל-אביב. לירון החל ללמוד בבית-הספר “ניצנים” ברמת-אביב, וכאשר הוריו יצאו בשליחות המדינה לארגנטינה, המשיך ללמוד בבית-הספר הישראלי בבואנוס-איירס. עם שובה לארץ, השתקעה המשפחה ברעננה ולירון סיים בה את בית-הספר הממלכתי ב’. הוא המשיך ללמוד בבית-הספר על-שם אוסטרובסקי ברעננה, ובתקופה זו היה חניך בתנועת “הצופים”. לירון היה בעל מודעות ביטחונית, וכשהיה בן 15 שנים בלבד הצטרף לשורות המשמר האזרחי והתמיד בשירות זה עד גיוסו לצה”ל. לירון אהב מוסיקה, פרט על גיטרה וניגן על מערכת תופים. הוא אהב מאוד לקרוא, והיה ממש “תולעת ספרים”. ביתו של לירון היה פתוח לרוחה, והיווה מוקד משיכה לחבריו הרבים.

לירון גויס לצה”ל בתחילת פברואר 1981, והתנדב לשרת בסיירת “שקד”, בתקופת שירותו הוא היה מסור לתפקידו, התגלה כאמיץ ואחראי תחת אש, חבר טוב ולוחם טוב. כשפרצה מלחמת שלום הגליל עלה לירון עם יחידתו ללבנון, ולמרות שלא היה בעל דרגה, שימש כסמל מבצעים בחבורת הפיקוד של סגן מפקד היחידה. כאשר נהרג הסגן, המשיך לירון ללחום.

ביום כ’ בסיוון תשמ”ב (11.6.1982), נפל לירון בקרב בלבנון במלחמת שלום הגליל הובא למנוחת עולמים בבית-הקברות בקריית-שאול. הוא השאיר אחריו הורים ושתי אחיות.

במכתב התנחומים למשפחה, ציין מפקדו כי “הנער הצנום והשברירי התגלה כלוחם אמיץ ועשוי בלא חת… והתגלה כחבר וכאדם מהסוג שקשה למצוא”.

משפחתו הנציחה את שמו בבית-הכנסת ברעננה. כתבה לזכרו התפרסמה בשבועון של איזור השרון “ידיעות החוף”.

וידאו

גלריה

מה אתה מחפש?

הקלידו שאלת חיפוש

החיפוש יתבצע מיד

שלום

אשמח לקבל כל דבר מתקופתכם בסיירת שקד, עזרה ורעיונות נוספים
מוזמנים להעביר

ניר כהן
050-5642288
nirc0407@gmail.com

מלאו את הטופס

ואחזור בהקדם

לתרומה

בנק לאומי
סניף - 709
ע"ש - ארכיון לוחמי סיירת שקד
מס' - 020826/66

בתודה מראש
ניר