סיפור חייו


התנדבתי לשרת בסיירת שקד באוגוסט 1970, עברתי את כל מסלול טירונות אימון לוחם בסיירת, נשלחתי לקורס קצינים אותו סיימתי באוגוסט 1972. חזרתי ליחידה לפלוגה א’ – כקצין צעיר, המ”פ היה שוקה – יהושוע כץ – זכרו לברכה, נהרג במלחמת יום כיפור. חנן מן החליף אותו והייתי מ”מ וסמ”פ בפלוגה. בסוף אוגוסט 1973 יצאתי לקורס מ”פ. והמלחמה תפסה אותי בקורס מפ”ים בבה”ד 3. קורס מפ”ים חי”ר – בוצע בבה”ד 3 באותה תקופה, לא כמו היום שהוא רב חיילי.

את מלחמת יום כיפור עשיתי יחד עם משה ספקטור מג”ד סיירת שקד באיזור ראס סודר עד ה-12.10.73. ביום הזה ספקטור עם החפ”ק שלו עלה לטסה וכמובן אני יחד עמו. עם ההגעה לטסה התארגנו לקראת הצליחה עם חטיבה 14. קיבלתי את הפיקוד על 5 דגנים שהיו מאוישים על ידי כל מיני לוחמים שהתקבצו סביב מפקדת הגדוד.

בלילה של הצליחה לאחר שהזחל”מ של אלי שגיא מ”פ ד’ קיבל פגיעה ישירה, נקראתי לספקטור שמינה אותי בסביבות 0300 לפנות בוקר כמפקד פלוגה ד’. בפיקודי, הפלוגה נלחמה ביומיים שלאחר הצליחה בכיבוש החווה הסינית (לאחר ההתנגשות של 890). חציית התעלה ומעבר לצד השני, והקרב על אורחה – מתועד בתחקירי מה”ד היסטוריה.
(קרב קלסי בו הוכחה לחימת החי”ר על פני השריון שחטפו טילי נ”ט)

התקדמות בחייץ החקלאי ולאורך תעלת המים המתוקים יחד עם חטיבה 55 עד מבואות העיר איסמעיליה.
לאחר מכן פיקדתי על הפלוגה במבצע הגדודי המוסק לכיבוש ג’בל עתקה. לאחר ג’בל עתקה ישבנו במהלך הפסקת האש – במוצבים שנבנו בידיים וטרקטורים מצפון לצירי טרטור ועכביש. פיקדתי על הפלוגה במשך שנה ולאחר מכן בנובמבר יצאתי לגייס את מחזור נובמבר 1974 שפיקדתי עליו במשך חצי שנה. את הטירונות עשינו בסאנור בסיס אימונים של הצנחנים, כפי שציינתי לעיל.

היחידה הייתה צריכה לשלוח ממ”ח לבה”ד 1 אזי זה נפל עלי. עברתי לבית הספר לקצינים לתפקיד מפקד מחלקה במשך שנה. לאחר שנה חזרתי חזרה לסיירת שקד כקצין אג”מ . בתפקיד הזה שימשתי למעלה משנה וחצי כאשר 6 חודשים מתוכם הושאלתי להדריך בקורס מפים בבה”ד 3.

בתחילת 1977 מוניתי לסמג”ד היחידה. החלפתי את בצלאל טרייבר – הייתי סגן של זאב דרורי עד פירוק היחידה שבוצע בפברואר 1978. במהלך מבצע ליטני עליתי לצפון ופיקדתי על 2 פלוגות של גדוד שקד שהוקם מחדש, במסגרת המבצע באיזור שמצפון למרג’ עיון.

לאחר מכן עברתי לפקד על גדוד בגולני ולסמח”ט גולני.
בהמשך עליתי לדרגת אל”מ ושימשתי כמח”ט 769, מח”ט בית הספר למכ”ים, וקצין אג”מ פיקוד צפון. את שרותי הצבאי סיימתי בתפקיד בחו”ל
אלו קורות חיי בסיירת שקד .
מוטי מזרחי

גלריה

מה אתה מחפש?

הקלידו שאלת חיפוש

החיפוש יתבצע מיד

שלום

אשמח לקבל כל דבר מתקופתכם בסיירת שקד, עזרה ורעיונות נוספים
מוזמנים להעביר

ניר כהן
050-5642288
nirc0407@gmail.com

מלאו את הטופס

ואחזור בהקדם

לתרומה

בנק לאומי
סניף - 709
ע"ש - ארכיון לוחמי סיירת שקד
מס' - 020826/66

בתודה מראש
ניר