סמל

מלמוד ברנרדו

בן אסתר ולואיס
torch180x250
נפל ביום ט"ו בחשון תשל"ג (23.10.1972)
בן 21 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי קריית שאול
200px Badge of the Israel Defense Forces.new .svg

סיפור חייו

בן לואיס ואסתר. נולד ביום כ”ז בשבט תשי”א (5.1.1951) במונטבידאו שבאורוגואי. על-אף שגדל בסביבה נוצרית שררה בביתו של ברנרדו אוירה יהודית. בביתם היה מבקר מורה פרטי שלימד את ילדי הבית עברית. ברנרדו הצטיין בלימודיו בבית-הספר היסודי, היה נער עליז וחברתי, התחבב על כולם ונחשב בעיני חבריו למנהיגם הרוחני. מטבעו היה נער שקט וצנוע, עסק לעתים בציור ואהב קריאת ספרות יפה. חיבה מיוחדת הייתה לו לספורט. הוא מצא עניין רב באתלטיקה קלה והגיע להישגים מעולים ואף הוכתר כאלוף אורוגואי לנוער בריצות ארוכות. הוא עלה לישראל עם משפחתו בשנת 1966, והצטרף לקיבוץ שריד. גם בקיבוץ הרבה לעסוק בפעילות ספורטיבית והגיע לתוצאות טובות. ברנרדו נקלט מהר בחברה הישראלית, בשל מידותיו היפות

וחביבותו הרבה. אהבת הריקוד והשירה הפכו אותו עד מהרה לאחד מן החבורה. הוא היה בעל כושר ביטוי טוב ותחומי התעניינותו היו רבים. הוא התעניין בספרות יפה ואף עסק שעות רבות בלימוד שפות לועזיות. הוא זיכה את כל הסובבים אותו בתשומת-לב והיה נכון לעזור לכל אדם.

הוא גויס לצה”ל במחצית ינואר 1971 והתנדב לשרת בחיל הרגלים, בחטיבת “גבעתי” ובאחת מיחידות הצנחנים המובחרות של צה”ל. במצבים הקשים ביותר עמד בכבוד, ידע לשלוט על עצמו ולעודד את חבריו. היו לו תכניות רבות להשתלבות בחיים בארץ עם תום השירות. הוא התכונן ללמוד אדריכלות, לקחת חלק פעיל בחיי החברה ולתרום רבות למדינה. ביום ט”ו בחשון תשל”ג (23.10.1972). נפל במילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול.

מפקדו ציין במכתב תנחומים, בין השאר: “הכרתיו מיומו הראשון בצה”ל, כחייל שקט וחביב, אהוב על חבריו לנשק חיילים ומפקדים כאחד. כחייל מן השורה שנחשב למעולה – – את אשר נדרש מילא בקפידה ובשקט נפשי מיוחד לו בלבד”.

וידאו

גלריה

מה אתה מחפש?

הקלידו שאלת חיפוש

החיפוש יתבצע מיד

שלום

אשמח לקבל כל דבר מתקופתכם בסיירת שקד, עזרה ורעיונות נוספים
מוזמנים להעביר

ניר כהן
050-5642288
nirc0407@gmail.com

מלאו את הטופס

ואחזור בהקדם

לתרומה

בנק לאומי
סניף - 709
ע"ש - ארכיון לוחמי סיירת שקד
מס' - 020826/66

בתודה מראש
ניר