סמל ראשון

עצמון עמרי יעקב

בן רבקה ורפאל
torch180x250
נפל ביום כ' בתשרי תשל"ד (16.10.1973)
בן 20 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי קריית שאול
האירוע: בפריצה לאזור החציה
200px Badge of the Israel Defense Forces.new .svg

סיפור חייו

עמרי, בן רבקה ורפאל, נולד ביום י’ באייר תשי”ג (25.4.1953) בגשר הזיו. הוא סיים שש שנות לימוד בבית-הספר היסודי במגשימים, ואחר-כך המשיך וסיים את לימודיו היסודיים בבית-הספר “פיקא” בפתח-תקוה. אחרי-כן החליט ללמוד מקצוע והלך לבית-הספר “מוסינזון” במגדיאל, ושם למד מכונאות רכב במסגרת תלת-שנתית, נוסף למקצועות הרגילים. לאחר שסיים את לימודיו, ונותרה לו כשנה עד למועד גיוסו לצה”ל, החליט לצאת לעבודה. הוא עבד במפעל “נילי” בקרית אריה כמסגר כללי ורכש את יסודות המקצוע הזה.

עמרי גויס לצה”ל בתחילת מאי 1971 והתנדב לשרת בסיירת “שקד”,  לאחר סיום הטירונות השלים קורס סיור וקורס צניחה. אחר-כן עבר השתלמות והוסמך כמש”ק מרגמות ולבסוף עבר קורס מ”כים חי”ר.  בקרב חבריו ומפקדיו נודע עמרי כחייל טוב, אמיץ ואחראי. כל תפקיד שהוטל עליו, מילא בשלמות וללא דופי. מפקדיו ידעו כי אפשר לסמוך עליו והעריכו אותו מאוד בזכות תכונותיו והישגיו, ואילו חבריו לפלוגה אהבו אותו ובקשו את חברתו. הוא היה חביב ומקובל עליהם בזכות יושרו ונכונותו לעזור לזולת, ובזכות היותו חבר טוב וידיד אמת. תפקידו האחרון היה רב-סמל פלוגתי. כשפרצה מלחמת יום הכיפורים נשלחה יחידתו ללחום בחזית סיני. היחידה השתתפה בקרבות הבלימה הקשים נגד המצרים, ואחר-כך בכיבוש אזורים שונים, שהחזיקו כוחות האויב. ביום כ’ בתשרי תשל”ד (16.10.1973) בשעת ניסיון לכבוש מאחז מצרי בציר “לכסיקון”, באזור “לקקן”, נפגע הזחל”ם שמתוכו נלחם עמרי והוא נהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בקרית-שאול. השאיר אחריו הורים ושלושה אחים. לאחר נופלו הוענקה לו דרגת סמל-ראשון.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: “עמרי נפל במלחמת עם ישראל על קיומו, ומותו הוא מס הדמים שנאלצנו לשלם למען חירותנו. עמרי, היעיל והנמרץ, אשר זכה להערכת חבריו, ציווה במותו את החיים לרבים אחרים. תמיד היה זה עמרי שמילא את תפקיד המעודד והמנחם את חבריו. לא בכדי היה בזחל”ם המ”פ, שנע ראשון בפריצה לטיהור היעד ובכך אפשר לכל האחרים לעבור ולהגיע אל היעד. כשנקפד פתיל חייו על-ידי פגיעה ישרה ברכבו, נפל אחד מלוחמיה המעולים של היחידה. הרגש מסרב להאמין שעמרי אכן לא עמנו. לחבריו ליחידה עדיין נדמה כאילו בינינו הוא, מעודד, מחייך ומארגן. הלא רק אתמול היה עמנו ודומה שעתיד הוא לחזור; אך ההיגיון השקול והקר יודע כי עמרי לא ישוב”.

וידאו

הוידאו שלנו
1/3 סרטונים
1
בסיירת שקד- במלאת שישים לעמרי עצמון
בסיירת שקד- במלאת שישים לעמרי עצמון
2
ניר כהן סיירת שקד פרול עצמון אב שכול בצלאצ טרייבר מדבר על ערכים
ניר כהן סיירת שקד פרול עצמון אב שכול בצלאצ טרייבר מדבר על ערכים
3
פרול אבא של עומרי עצמון ז"ל מראיין יוסי הלפמן
פרול אבא של עומרי עצמון ז"ל מראיין יוסי הלפמן

וידאו

גלריה

מה אתה מחפש?

הקלידו שאלת חיפוש

החיפוש יתבצע מיד

שלום

אשמח לקבל כל דבר מתקופתכם בסיירת שקד, עזרה ורעיונות נוספים
מוזמנים להעביר

ניר כהן
050-5642288
nirc0407@gmail.com

מלאו את הטופס

ואחזור בהקדם

לתרומה

בנק לאומי
סניף - 709
ע"ש - ארכיון לוחמי סיירת שקד
מס' - 020826/66

בתודה מראש
ניר