רב טוראי

שלום יובל

בן שרה ומאיר
torch180x250
נפל ביום א' באב תשל"ח (04.08.1978)
בן 20 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי הר הרצל
200px Badge of the Israel Defense Forces.new .svg

סיפור חייו

בן מאיר ושרה. נולד ביום כ”ח בתמוז תשי”ח (15.7.1958) בירושלים. סיים את לימודיו היסודיים בבית הספר ע”ש הנרייטה סאלד שבירושלים ואחר כך עבר לבית הספר התיכון ‘בית חינוך’ שבעיר. כאן סיים את לימודיו התיכוניים במגמה ביולוגית. הוא היה תלמיד טוב, חרוץ ושקדן, הרבה להשקיע מזמנו וממרצו בלימודים וראה את פרי עמלו בהישגיו הטובים.

יובל היה ספורטאי נלהב. את עתות הפנאי שלו בילה תמיד במגרש הכדורסל. הרבה להתאמן ולשחק. הוא נמנה עם שחקני קבוצת הכדורסל של בית ספרו ואחר כך התחיל לשחק במסגרת קבוצת הנוער של ‘הפועל’ ירושלים, שם השקיע את מרב מרצו וזמנו באימונים ובתחרויות. הוא גם עסק בלימוד עיוני של הכדורסל. הרבה לקרוא ספרים בתחום זה, רכש ידע מתוך חוברות מקצועיות ואסף מאמרים ותצלומים על שחקנים גדולים. יובל גם עסק בשחייה ובגיל עשר כבר הספיק לצלוח את הכנרת. בשנת 1975 נשלח מטעם העירייה ובית ספרו לחוץ לארץ לצורכי הסברה ועשה בגרמניה ובדנמרק חודש ימים. מספרת מורתו רבקה: “זוכרת אני את יובל בן השש-עשרה, קצת מבוגר מבני גילו אך תמיד מתמרד ושואף להיות עצמאי. מגלה יחס רציני ללימודים ורוצה לרדת לעומקם של דברים. פעיל בדיונים בכיתה ובשיעורי החברה. מצאתי ביובל שני צדדים: יובל רציני ומתמסר ללימודיו, ולעומתו יובל עליז ושמח שאת חיוכו לא אשכח לעולם”.

יובל גויס לצה”ל בתחילת נובמבר 1976 והתנדב לשרת בסיירת ‘שקד’. לאחר הטירונות כשהוצב לחיל הרגלים, השלים קורס צניחה, קורס נהגי נגמ”ש ולאחריו קורס סיור. הוא היה ללוחם מן השורה הראשונה בצה”ל, חייל מעולה, מסור ונאמן. את התפקידים שהוטלו עליו מילא בדייקנות. הוא היה חבר טוב ורע מסור, היה רצוי ומקובל על חבריו ליחידה. והם אהבוהו כאח. תמיד היה לחוש לעזרת הזולת במעשה ובעצה. מעולם לא נהג במשוא פנים, והכול ידעו שעל יובל אפשר לסמוך תמיד. יחד עם חבריו השתתף במבצע ליטני וחש על בשרו מהי לחימה בשדה הקרב.

בתחילת 1978 הוחלט על פירוק הסיירת ופיזור חייליה ביחידות השונות של צה”ל. יובל התעצב מאוד כששמע על כך, אך עצבותו חלפה כשנודע לו שהוצב עם מרבית חבריו בחיל המודיעין. הוא השתלב מהר ביחידתו החדשה, קנה לו חברים נוספים ורכש את לבם של מפקדיו החדשים.

ביום א’ באב תשל”ח (4.8.1978) נפל יובל במילוי תפקידו. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל שבירושלים. השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: “יובל היה חבר ביחידה מובחרת, אחד הלוחמים המובחרים בה. יובל היה לוחם מעולה. אדם שקט, צנוע, בעל חיוך ביישני ויפה תואר. הוא הגיע אלינו עם חבריו מיחידה אחרת, לאחר שהקפדנו להביא ממנה את הטובים ביותר. לאחר אימונים קשים ומפרכים נשארו רק הלוחמים המעולים, ויובל ביניהם. בעל תושייה רבה, בעל כושר גופני רב ודבקות במשימה…”

משפחתו עשתה להנצחת שמו במועדון, באחד מבסיסי צה”ל.

וידאו

גלריה

מה אתה מחפש?

הקלידו שאלת חיפוש

החיפוש יתבצע מיד

שלום

אשמח לקבל כל דבר מתקופתכם בסיירת שקד, עזרה ורעיונות נוספים
מוזמנים להעביר

ניר כהן
050-5642288
nirc0407@gmail.com

מלאו את הטופס

ואחזור בהקדם

לתרומה

בנק לאומי
סניף - 709
ע"ש - ארכיון לוחמי סיירת שקד
מס' - 020826/66

בתודה מראש
ניר