סמל

הר ציון דוד

בן טובה ובאבא
torch180x250
נפל ביום י"ג בתשרי תש"ל (25.09.1969)
בן 22 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי קריית שאול
200px Badge of the Israel Defense Forces.new .svg

סיפור חייו

בן באבא וטובה. נולד באב תש”ז (יולי 1947) בטהרן שבפרס. משפחתו עלתה לארץ בשנת 1951. ימי ילדותו לא היו קלים ביותר. בעמל רב הצליחו ההורים לתת לבנם חינוך טוב ואף הכשרה מקצועית ויחד עם לימודיו הסדירים גידלוהו לאהבת ישראל ולמילוי חובותיו הלאומיות והאזרחיות. דוד למד בבית-הספר היסודי על שם אלקלעי שבכפר שלם ובבית-הספר התיכון המקצועי העירוני א’ “שבח” שבתל-אביב. במועדון שבכפר שלם היה חניך הגדנ”ע והיה פעיל בו והשתתף בטיולים, במחנה עבודה ובשאר הפעילויות של חברי המועדון.

דוד גויס לצה”ל באוגוסט 1965 והוצב לחיל הרגלים, טכנולוגיה ואחזקה ולחיל החימוש, כחשמלאי רכב. חודשים אחדים עבד בסדנאות צה”ל, אולם לא מצא את מקומו בחיל זה והתנדב ליחידה קרבית לסיירת “שקד”, לאחר שסיים קורסים מסויימים הוענקה לו דרגת סמל. הוא עבר קורס צניחה, השתתף במלחמת ששת הימים, וסיים את שירותו הסדיר ביחידת צנחנים. לאחר שחרורו מן הצבא התחיל דוד לעבוד על טרקטור, כי רצה להתבסס מבחינה חומרית ולסייע להוריו ולביתו. באותם ימים היה ביקוש גדול לטרקטוריסטים וזו הייתה הזדמנות למצוא מקום עבודה שקט ונוח. אבל לאופיו התוסס של דוד, שהיה סמל בסיירת וצנחן, לא התאים מקום עבודה זה ולא הלם את התודעה הבטחונית שלו. דוד “האזרח” לא ידע מנוח בעיר. הוא ירד לבקעת הירדן והוריד עמו גם את הטרקטור שלו, כדי להמשיך במילוי חובתו לעמו ולמדינתו בביצור המעוזים ובחיזוקם. ביום י”ג בתשרי תש”ל (25.9.1969) נפל בעת הפגזת אויב. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית-שאול.

זכרו הועלה בעלון תלמידי בית-הספר התיכון העירוני המקצועי א’ “שבח;” דפים לזכרו נכתבו על ידי משפחתו; כ400- ספרים הופצו להנצחת שמו; ספר תורה על שמו הוכנס לבית הכנסת של עולי פרס “שושן הבירה” בנוה שלם בתל-אביב.

וידאו

גלריה

מה אתה מחפש?

הקלידו שאלת חיפוש

החיפוש יתבצע מיד

שלום

אשמח לקבל כל דבר מתקופתכם בסיירת שקד, עזרה ורעיונות נוספים
מוזמנים להעביר

ניר כהן
050-5642288
nirc0407@gmail.com

מלאו את הטופס

ואחזור בהקדם

לתרומה

בנק לאומי
סניף - 709
ע"ש - ארכיון לוחמי סיירת שקד
מס' - 020826/66

בתודה מראש
ניר